۷۹۰ هزار عمره گزار ايراني از اول ديماه به عربستان مي‌روند

مديركل برنامه ريزي، پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت در همايشي از مديران و مسئولين ستادي و استانهاي سازمان حج و زيارت در تهران درعصر روز سه شنبه گفت؛ با برنامه ريزي صورت گرفته از اول دي ماه تا ۲۳ اسفندماه امسال، ۳۷۱ هزار و ۲۰۰ نفر و در ايام تعطيلات نوروز سال ۱۳۹۳، ۶۰ هزار و ۵۸۰ نفر در مرحله اول اعزام‌هاي عمره مفرده به سرزمين وحي مشرف مي‌شوند.

(6)آقاي سرخوش گفت: در مرحله دوم اعزام‌ها كه از هشتم فروردين ۹۳ آغاز و تا دهه سوم شعبان ادامه خواهد داشت، باقي معتمرين ايراني تا سقف ۷۹۰ هزار نفر به عربستان اعزام مي‌شوند.

وي گفت؛ نيمي از پروازهاي عمره با دو شركت هواپيمايي ايران اير و ماهان و باقي پروازهاي زائران ايراني با هواپيمايي سعودي انجام خواهد پذيرفت.

مسئولين سازمان حج و زيارت دراين حال به پايگاه اطلاع رساني حج گفتند كه هزينه سفر عمره و اسامي و مشخصات كاروان‌ها تا هفته آينده به آگاهي متقاضيان خواهد رسيد. مراجعه كنندگان در مرحله اول تاريخ اعزام مورد نظر را رزرو اوليه نموده و در مرحله بعدي پس از پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت جهت تثبيت و قطعي نمودن تاريخ اعزام به كارگزار مقصد مراجعه خواهند كرد.

اطلاع‌رساني در خصوص مرحله دوم اعزام‌ها كه از هشتم فروردين ماه ۹۳ آغاز خواهد شد، در بهمن ماه انجام خواهد گرفت.

در حال حاضرهفت ميليون و ۷۳۰ هزار نفر متقاضي ثبت نام شده در نوبت تشرف عمره قرار دارند كه براساس اولويت‌هاي اعلام شده به اين سفر معنوي مشرف خواهند شد.

سفرهاي عمره آينده ۱۰ روزه برنامه ريزي شده است و اين زمان بسته به ساعت پرواز تا ۱۲ ساعت افزايش يا كاهش خواهد يافت.

همايش با حضور مهندس «سعيد اوحدي» معاون وزير ارشاد و رئيس سازمان حج و زيارت برگزار شد واو سياست‌هاي سازمان متبوعش را در زمينه اعزام عمره گزاران و برنامه ريزيهاي صورت گرفته براي انجام هرچه پربارتر سفر زائران تشريح كرد.

هدف اين همايش آشنايي مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت با دستورالعمل‌ها و نرم‌افزارهاي مربوط به پذيرش و اعزام زائران و سياست‌هاي سازمان حج و زيارت در اعزام عمره گزاران بود.

دراين همايش «ناصر خدرنژاد» معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت نتيجه هماهنگي با دستگاه‌هاي ذيربط داخل و خارج از كشور و عقد قراردادهاي خدماتي با شركت‌هاي سعودي و تأمين هتل‌هاي محل اسكان عمره گزاران ايراني را براي حاضران توضيح داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در يك جلسه هماهنگي ديگركه روز سه شنبه ميان مديران ارشد سازمان حج و زيارت و بانك‌هاي ملي و ملت برگزار شد، طرفين در خصوص تسهيل و بهبود فرآيند ثبت‌نام زائران در كاروان‌هاي عمره سالجاري و واريز وجوه مابه التفاوت در بانك‌ها، تخصيص ارز همراه به عمره‌گزاران، تأمين و انتقال ارز عمليات پيش رو، بحث و تبادل نظر كردند.

مديران سازمان حج و زيارت در اين ديدار ضمن تشكر از همكاري بانك ملي ايران در عمليات برگشت بخشي از وجوه مابه‌التفاوت به حساب زائران حج تمتع سال۹۲، از بانك‌ها خواستند تا بستر نرم افزاري براي پرداخت اينترنتي وجوه مابه التفاوت سفر عمره مفرده فراهم شود تا در مرحله دوم ثبت نام در كاروان‌ها كه در بهمن ماه انجام خواهد گرفت، نام نويسي به دو صورت حضوري و اينترنتي امكان‌پذير شود.

در اين جلسه همچنين عنوان شد: پرداخت وجوه مابه التفاوت از طريق تلفن بانك و عابر بانك بانك‌هاي ملي و ملت نيز مورد بررسي قرار گيرد تا پس از رفع مشكلات احتمالي اين شيوه از پرداخت نيز در عمليات عمره اجرايي گردد و در نهايت همهٔ امور به گونه اي سازمان داده شود تا «شاهد صف‌هاي طولاني در شعب بانك‌ها براي دريافت ارز همراه زائران» نباشيم.

همچنين در اين نشست موضوع ايجاد باجه‌هاي ارزي بانك‌ها در پايانه‌هاي فرودگاهي كشور مطرح گرديد.

درباره دکترحسین پور

مدرک تحصیلی :دکتری
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *