نام نويسي عمره در كاروان‌ها از ۶آذر/اعلام قيمت‌ها روز شنبه

«ناصر خدرنژاد» معاون حج و عمره رييس سازمان حج و زيارت در گفت وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از نام نويسي در كاروان‌هاي عمره مفرده امسال (۹۳-۹۲) از ششم آذر ماه خبر داد.
1_8908250543_L600وي افزود: طبق برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته، دستور العمل نام نويسي در كاروان‌هاي عمره مفرده امسال از اوايل هفته آينده در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار منتشر مي‌شود.
به گفته خدرنژاد، نام نويسي در كاروان‌هاي عمره مفرده در استان‌ها تهران، قم و البرز روز هشتم آذر ماه و ساير استان‌ها در روزهاي ششم و هفتم آذر ماه صورت خواهد گرفت
وي درباره اولويت‌هاي اعزام به عمره مفرده ۹۳-۹۲ گفت: در اين دوره از آن دسته از دارندگان فيش‌هاي عمره كه قبل از سال ۸۷ ثبت نام كرده اند و در اولويت ۱ تا ۳۰۰ هستند فراخوان شده اند.
اين مقام مسوول در سازمان حج و زيارت تصريح كرد: ثبت نام قبل از سال ۹۰، يك ميليون نفر هنوز به عمره اعزام نشده اند كه در اعزام‌هاي پيش رو اين افراد فراخوان مي‌شوند.
به گفته خدرنژاد در سال ۹۰، شش ميليون نفر براي اعزام به عمره مفرده نام نويسي كردند كه در نوبت اعزام قرار دارند.
وي درباره مذاكره با شركت هواپيمايي سعودي و قطعي شدن قيمت عمره امسال گفت: مذاكره با شركت هواپيمايي سعودي انجام شده و منتظر نظر نهايي آنها هستيم.
معاون حج و عمره رييس سازمان حج و زيارت تصريح كرد: قيمت‌هاي نهايي موسم عمره جديد، روز شنبه اعلام مي‌شود و زائران مي‌توانند براساس گروه قيمتي‌هاي كه اعلام مي‌شود در كاروان‌ها نام نويسي كنند.
وي با بيان اين كه اعزام زائران ايراني به عمره مفرده از نيمه صفر به بعد آغاز خواهد شد از اعزام بيش از ۵۶۰۰ كاروان و بيش از ۷۵۰ هزار عمره گزار خبر داد.
خدرنژاد همچنين گفت: در روزهاي اخير با بانك‌هاي عامل جلساتي را برگزار كرديم كه به وديعه گزاران در استان‌ها اطلاع رساني كنند تا نسبت به نام نويسي در كاروان‌ها اقدام نمايند.
شايان ذكر است، چندي پيش رييس سازمان حج و زيارت گفت: به طور قطع هزينه‌هاي اعزام زائران ايراني به عمره مفرده پيش رو كاهش مي‌يابد اما رقم دقيق پس از مذاكره با طرف سعودي اعلام خواهد شد.
اوحدي اضافه كرد: سعي داريم در عمليات عمره آينده، ضمن افزايش كيفيت خدمات رساني به زائران ايراني، هزينه اعزام‌ها را نيز كاهش دهيم.
به گفته معاون وزير ارشاد، حداقل هزينه اعزام به عمره مفرده در سال گذشته يك ميليون و ۷۰۰ هزار تومان و حداكثر سه ميليون و ۲۰۰ هزار تومان بود كه اين رقم در اعزام‌هاي پيش رو كاهش مي‌يابد.

درباره دکترحسین پور

مدرک تحصیلی :دکتری
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *