گام نخست و روبه جلو برای حج تمتع ۱۴۰۲/مذاکرات اولیه سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛ مذاکرات اولیه میان سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان امروز یکشنبه به صورت وبیناری برگزار شد.
این دور ازمذاکرات، میان سازمان حج و زیارت با محوریت دکتر اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت و تنی چند از همکاران سازمان حج و زیارت با مسئولان وزارت حج و عمره عربستان پبرامون بررسی عملیات حج گذشته و طرح نظرات و پیشنهادات جهت تسهیل در برگزاری حج آینده به صورت وبیناری برگزار شد.

طرفین در این مذاکرات بر ضرورت تعامل درخصوص موضوعات مطرح شده جهت ارایه خدمات شایسته به ضیوف الرحمان که از کشورمان به سرزمین وحی مشرف می شوند، تاکید کردند.
سازمان حج و زیارت درماههای اخیرموضوعات حج گذشته را در کارگروههای آسیب شناسی مورد کارشناسی قرار داد و به بررسی مسائل اجرایی حج پرداخته است تا درعملیات آینده حج نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام نماید و در این نشست از نتایج تلاش کارگروههای آسیب شناسی صحبت شد.
پس از طرح نقطه نظرات و پیشنهادات و بررسی موضوعات، هردو طرف بر حل نقاط ضعف و بررسی پیشنهادات به منظور ارایه خدمات هرچه بهتربه حجاج بیت الله الحرام در مقایسه گذشته تاکید کردند.
محورهای این گفتگو بخش های مختلفی از جمله خدمات در حوزه اسکان، حمل و نقل، خدمات فرودگاهی، خدمات ایام تشریق و مشاعرمقدسه، و تغذیه وتدارکات و ….. بود که از سوی دست اندرکاران سازمان حج وزیارت مطرح و مقرر گردید موضوعات توسط وزارت حج و عمره عربستان و سایر دستگاههای ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری شود.
گفتنی است این مذاکرات نخستین گام در برنامه ریزی های رسمی حج بین دو کشور ایران و عربستان در حوزه حج تمتع ۱۴۰۲ محسوب و مثبت ارزیابی می شود و مقرر است حدود یک ماه آینده نشست رسمی بعدی در عربستان و با حضور وزیر حج و عمره عربستان و رییس سازمان حج و زیارت تشکیل و تفاهم نامه حج ۱۴۰۲ به امضا برسد.

درباره دکترحسین پور

مدرک تحصیلی :دکتری
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *