شرایط جدید عربستان سعودی برای ورود حجاج به این کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از اسپوتنیک عربی، وزارت حج و عمره در این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: به منظور حفظ سلامت و امنیت حجاج، تدابیر جدیدی اتخاذ شده است.

این وزارتخانه تصریح کرد: بر اساس گزارش مقامات ذیصلاح در خصوص اقدامات انجام شده توسط پادشاهی در مقابله با ویروس کرونا (کووید-۱۹) و سویه‌های مختلف آن، حجاجی که به این کشور می‌آیند ـ صرف‌نظر از وضعیت ایمن‌سازی آن‌ها ـ باید گواهی عدم ابتلای خود به این بیماری را ارائه کنند. این گواهی می‌تواند شامل تست پی‌.سی.آر یا آنتی‌ژن منفی می‌شود که ۴۸ ساعت قبل از ورود به این کشور گرفته شده باشد.

این وزارتخانه تأیید کرد: این اقدامات از ساعت یک بامداد روز چهارشنبه ۸ رجب ۱۴۴۳ هجری قمری، ۹ فوریه ۲۰۲۲ میلادی آغاز می‌شود.

وزارت حج و عمره عربستان بیان کرد: افراد زیر ۸ سال با در نظر گرفتن مقررات کشورهای مبدأ مربوط به کودکان از این تصمیم مستثنا می‌شوند.

این وزارتخانه اعلام کرد: ورود شهروندانی که سه ماه از دریافت دوز دوم سپری کرده‌اند، مستلزم دریافت دوز سوم واکسن است، اما گروه‌های سنی زیر ۱۶ ساله‌ها یا گروه‌های ذکر شده در اپلیکیشن «توکلنا» لزومی به تزریق دوز سوم ندارند.

درباره دکترحسین پور

مدرک تحصیلی :دکتری
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *