تکذيب عدم صدور ويزاي حج و عمره براي زائران بالاي 60 سال

DASImage9305رييس سازمان حج و زيارت خبر برخي رسانه هاي داخلي به نقل از وزير بهداشت عربستان را مبني بر اينکه به دليل شيوع ويروس کرونا به زائران بالاي 60 سال ويزاي حج و عمره داده نمي شود، تکذيب کرد.
مهندس اوحدي اظهار داشت: تا به امروز هيچ موردي از ابتلاي زائران کشورهاي اسلامي به ويروس کرونا در عمره مفرده مشاهده نشده است.

رييس سازمان حج و زيارت اضافه کرد: ويروس کرونا بيشتر در منطقه شرقي عربستان مانند شهرهاي دمام و رياض شايع است و در يک ماه اخير نيز مواردي در شهر جده مشاهده شده است.

اوحدي ضمن تکذيب خبر ياد شده گفت : وزير بهداشت عربستان سعودي گفته است که توصيه مي شود در صورت عدم کنترل اين موضوع، زائران بالاي 60 سال عازم حج نشوند.

رييس سازمان حج و زيارت تاکيد کرد: در حال حاضر براي تمامي زائران ويزا صادر مي شود و تاکنون نيز هيچ مورد مشکوکي از ابتلا به ويروس کرونا در بين زائران ايراني در عمره مفرده مشاهده نشده است.

اوحدي افزود: همچنين با هماهنگي سازمان حج و زيارت اوايل هفته آينده هياتي متشکل واحد بيماري هاي واگيردار وزارت بهداشت به عربستاني اعزام مي شوند و هم اکنون نيز ريس مرکز پزشکي حج و زيارت در عربستان مستقر است.

رييس سازمان حج و زيارت گفت: طبق اعلام رييس مرکز پزشکي حج و زيارت تا به اين لحظه هيچ مورد مشکوکي از ابتلا به ويروس کرونا در بين زائران ايراني در مکه و مدينه مشاهده نشده و شرايط عادي است.

وي گفت: البته به زائران ايراني توصيه مي شود نکات بهداشتي را رعايت کرده و تا حد امکان از حضور در محل تجمعات پرهيز کنند

درباره دکترحسین پور

مدرک تحصیلی :دکتری
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *