درباره کاروان
مشهدمقدس: شرکت خدمات زیارتی عاشقان وصال نور IMG_4674 کاروان حج تمتع19014 مدیرکاروان:حسین حسین پور مدرک :دکتری
پست الکترونیک : drhoseinpoor@yahoo.com سامانه ارسال پیامک : 30007073019014
آمار سایت
قابل توجه زائرین محترم حج:
به اطلاع زائرین محترم حج تمتع می رساند: نوبت چرخشی این کاروان ، برای اعزام زائرین حج تمتع ، در سالهای زوج ( هجری شمسی) می باشد که با نظر سازمان محترم حج وزیارت تایید واعلام می گردد.
آرشیو
قیمت ارز و سکه

اطلاعيه سازمان حج و زيارت درخصوص نحوه تشرف متقاضيان به عمره مفرده

   
 

به گزارش حج نيوز به نقل از روابط عمومي سازمان حج و زيارت ،با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه ريزي هاي بعمل آمده،انشاءا… پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف از تاريخ 22/10/1389به بعد در استانهاي مختلف خواهد بود.

( ثبت نام دراستان خراسان رضوي   /10/89)

 اطلاعيه هاي هر يک از استانها در جرايد محلي آغاز و عمليات اعزام معتمرين عزيز طي يک دوره حداکثر شش ماهه(تا آغاز ماه مبارک رمضان) ادامه خواهد داشت. فلذا از کليه کسانيکه واجد شرايط تشرف در سالجاري مي باشند(موارد ذيل الذکر)دعوت مي شود با عنايت به نکات ذيل اقدامات لازم را معمول فرمايند. توضيح مهم:تشرف معمترين در هر زمان منوط به صدور بموقع رواديد از طرف سفارت دولت عربستان و تاييد جداول پروازي مي باشد.

 الف/ مشمولين تشرف:

 1- کليه دارندگان قبوض بانک ملي ثبت نامي در سنوات1363،76و82 تا 5/1/1386که تاکنون به هردليلي مشرف نشده اند.  

(واسناد بعد از 5/1/1386 چنانچه با مجوز دفاتر حج و زيارت استاني صادر و ظهرنويسي شده باشد)

 2- دارندگان اولويت هاي 1 تا180 بانک ملت که در ثبت نام عمومي سال 1387 شرکت نموده و کارت ثبت نام داراي اعتبار را در دست دارند.

 تبصره: متقاضيان بمنظور اطلاع از اولويت هاي تشرف مي توانند با مراجعه به سايت بانک ملت به آدرسwww.bankmellat.ir، مراجعه به شعب مربوطه، تماس با شماره تلفن 1556(مرکز ارتباطات مردمي بانک ملت) و يا ارسال شماره ثبت نام خود به مرکز پيام بانک ملت به شماره 300034 (از طريق پيامک)از اولويت تشرف خود مطلع گردند.

3- کليه افراد بند هاي فوق الذکر که در سالهاي قبل اقدام به ثبت نام نزد کارگزاران مجاز نموده ولي به علتي مشرف نشده اند و وجوه آنان نزد يکي از شرکت هاي مجاز از طرف سازمان يا بانک بوده و بستانکار مي باشند ( منوط به اينکه قبل از مراجعه به کارگزاران در روز ثبت نام حتماً نسبت به اخذ تاييديه از دفاتر حج و زيارت در استان اقدام و قبض خود را در شعب بانک مربوطه پايدار نمايند).

 ب/تاريخ پذيرش مشمولين تشرف:  

1- اسامي و آدرس دفاتر زيارتي مجاز به همراه تاريخ پرواز،گروه قيمتي و هزينه آن و ساير اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زيارت استان در تاريخ اعلام شده ( که در هر استان روز خاصي خواهد بود)از طريق جرايد کثيرالانتشار محلي اعلام و پذيرش براي هر استان از تاريخ اعلام شده  نيز در دفاتر زيارتي آغاز خواهد شد.

 2- تاقبل از اعلام رسمي کارگزاران در جرايد، هيچ يک از کارگزان مجاز به پذيرش متقاضيان و اخذ مدارک از آنان به هيچ وجه و تحت عناوين رزرو، ليست انتظار و… نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوي دفتر حج و زيارت استانها با حضور ناظرين مربوط انجام خواهد شد.

 لازم به ذکر است چنانچه در مهلت مقرر(برابر اطلاعيه استاني دفاتر حج و زيارت)مراجعه واجدين شرايط براي ثبت نام و تکميل ظرفيت هاي پروازي صورت نگيرد سازمان حج و زيارت با دعوت از اولويت هاي بعدي نسبت به تکميل ظرفيت گروه ها اقدام خواهند نمود.ازاينرو از هم اکنون توصيه ميگردد که متقاضيان ظرف مهلتي که تعيين ميگردد به کارگزاران مجاز در سطح استان/شهرستان مربوط مراجعه موثر نمايند.

 ج/ نحوه ثبت نام و مدارک لازم:

 1- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي بين المللي (باحداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز کاروان)خواهد بود. دريافت گذرنامه جديد و يا تمديد اعتبار آن و همچنين پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضي بوده و اخذ گذرنامه انفرادي براي ساير افراد خانواده( فرزندان دختر و پسر که در زمان پرواز 17سال تمام داشته باشند الزاميست.

 2- متقاضي با مراجعه به هريک از دفاتر خدمات زيارتي امکان انتخاب گروه و تاريخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاين رو توصيه مي گردد افراد با مراجعه به نزديکترين کارگزار(محل سکونت يا کار) و نسبت به انتخاب گروه و رزرواسيون(درصورت وجود ظرفيت خالي) اقدام نمايد. هنگام ثبت نام اوليه(رزرواسيون) اصل قبض بانکي داراي اولويت + کارت يا شماره ملي + اصل و کپي شناسنامه + و ساير مدارکي که در اطلاعيه هاي استاني ذکر ميگردد را جهت خود و همراهان درجه اول(همسر-فرزند-پدر-مادر-برادر-خواهر) به کارگزار مبداء(رزروکننده)ارائه مي گردد و برگه رزور جا را دريافت مينمايند. متقاضيان مندرجات برگه رزرواسيون تحويلي را بدقت مطالعه نموده و وفق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآيند را دنبال نمايند.

 توضيح مهم: براي متقاضيان که اقدام به ثبت نام در پروازهاي يک ماه نخست عمليات مي نمايند ارائه اصل گذرنامه داراي اعتبار الزامي بوده و در اسرع وقت مي بايست مراحل بعدي ثبت نام را دنبال و ثبت نام خود را قطعي نمايند.

 3- با توجه به اينکه ظرفيت هر گروه تعيين و قابليت افزايش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زيارتي به نحوي اقدام شود که جهت خود و همراهان و ساير افرادي که تمايل دارند باهم مشرف شوند واولويت تشرف نيز دارند ثبت نام و رزرواسيون انجام دهند زيرا پس از تکميل ظرفيت گروه، افزايش ظرفيت مقدور نمي باشد از اينرو هنگام ثبت نام اوليه (رزرواسيون) دقت لازم را مبذول نموده و مندرجات برگه رزرواسيون تحويلي مطالعه فرمايند.

 تذکر: دارندگان قبوض بانک ملي که سيستم در تائيد اطلاعات آنان اعلام مغايرت و اشکال جزئي مي نمايد مي بايست قبل از مراجعه به کارگزار مقصد و قطعي نمودن ثبت نام حتماً به يکي از شعب بانک ملي مراجعه و رفع مغايرت نمايند ليکن امکان رزرواسيون و ثبت نام اوليه براي اينگونه افراد فراهم است.

 4- خروج از کشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از اينرو ثبت نام آنان در پروازهاي يک ماه نخست عمليات منوط به هماهنگي لازم و ارائه گذرنامه معتبر و يا داراي اجازه خروج ازکشور خواهد بود.

 تذکرات مهم :

 1- امکان انجام ثبت نام اوليه و رزرو جا در کليه کارگزاران مجاز سطح استان که در جرايد محلي دفاتر حج و زيارت منتشر ميشود وجود دارد ليکن قطعي نمودن ثبت نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعيين شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزرواسيون)

 2- هزينه هاي سفر مشمولين تشرف که بخش اصلي آن شامل هزينه ارزي و ريالي سفر و بليط هواپيمايي مي باشد طي قبض ما به التفاوت توسط متقاضي در بانک عامل قابل واريز خواهد بود علاوه بر آن بخش ديگري از هزينه تشرف که شامل هزينه جلسات آموزشي، هزينه هاي اداري کارگزاران، مدير و معاون راهنما مي باشد و بر اساس ظرفيت هر گروه/ ايستگاه پروازي متغير است (که مي بايد برابر قيمت هاي مصوب دفتر حج و زيارت اين جدول در محل ثبت نام کارگزار نصب و قابل رؤيت باشد) به حساب بانکي کارگزار مربوط واريز مي گردد.

 3- ضمناً هر دفتر زيارتي براي انجام ثبت نام اوليه از متقاضي در ساير دفاتر زيارتي مبلغ بيست هزار ريال به ازاي هر نفر دريافت خواهد نمود. لذا پرداخت هرگونه وجه غير از مبالغ مذکور در بند فوق تحت هيچ عنواني به صورت واريز به حساب و يا پرداخت نقدي مجوزي ندارد. تذکر: برخي از گروه ها جهت تهيه و تأمين ساک يک شکل معتمرين، البسه و لوازم احرام و طواف و همچنين حمل و نقل از محل سکونت به فرودگاه در داخل کشور و بالعکس بصورت يکجا اقدام مي نمايند که در اين صورت مي بايد در جلسات اول نسبت به انتخاب 3 نفر نماينده از بين زائرين اقدام و با نظارت آنان هزينه هاي خريد وسايل مذکور و حمل و نقل محاسبه، دريافت و انجام گردد.

                      روابط عمومي سازمان حج و زيارت

 

۱۲پاسخ به “اطلاعيه سازمان حج و زيارت درخصوص نحوه تشرف متقاضيان به عمره مفرده”

 • م:

  سلام:من ثبت نامی سالهای قبل هستم نمیدانم باید چکار کنم باید از ویزا شروع کنم یا فیش بانکی اینشالله فردا بتوانم دنبال کارهایم بروم.اگر نیاز به سوال شد امیدوارم جواب مرا داده وراهنمایی بفرمایید . به دنبال صاحبم میگردم.

 • دکترحسین پور:

  باسلام
  منظورشما ثبت نام حج تمتع است یا عمره

 • س:

  سلام من ثبت نام سال 90هستم نمیدانم چه تاریخی نتایج رااعلام میکنن خواهشا جوابمو بدید چندماه میشه که بهم میگن شماشامل میشیدولی وقتی که پیگیری میکنم میگویندشماهنوزنوبت شما نشده .من اولویت 350هستم ولی اولویت تا600اعلام شده

 • مرضیه:

  سلام.پدر و مادرم اولویت 336هستند اعزام آنها در چه تاریخی انجام میشود؟
  ممنونم.

 • دکترحسین پور:

  باسلام می توانید درکاروان هایی که ظرفیت خالی دارند ثبت نام کنید

 • سلام خسته نباشید من 37 دارم ایا امکان دارد من نتونم به زیارت برم ب خاطر سنم

 • yalda:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من اولویت 494 حج مفرده هستم امکان دارد امسال بتوانم به حج مشرف بشوم یا نه؟ ممنون

 • yalda:

  سایت بسیار خوبی دارید موفق باشید

 • جعفری:

  باسلام لطفا اگر ممکن است در قسمتی از سایت اسامی کارگزاران رسمی و دفاتر مرتبط با ان سازمان را به تفکیک با مشخصات کامل از جمله نام و نام خانوادگی مسئول/ شماره تلفن دفتر / ادرس دقیق پستی/ را در ج نمایید با این کار از سوئ استفاده های غیر مرتبطین جلوگیری میشود با تشکر

 • دکترحسین پور:

  باسلام وتشکر
  لینک دفاترفعال زیارتی سازمان حج وزیارت در قسمت پیوند ها گذاشته شد.

 • نیازی:

  باسلام = خریدار یک نوبت حج تمتع اعزامی درسال 94 به قیمت منصفانه وشرعی می باشم لطفاباشماره 09359763214 تماس بگیرید باتشکر نیازی

 • نگار:

  سلام اقاي دكتر من وپدر ومادر الويت 411 مي باشيم اعزام ما در چه تاريخي مي باشد باتشكراز شما

یک نظر بگذارید

پیشخوان روزنامه ها
تقویم
می 2018
ش ی د س چ پ ج
« آوریل    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031