درباره کاروان
مشهدمقدس: شرکت خدمات زیارتی عاشقان وصال نور IMG_4674 کاروان حج تمتع19014 مدیرکاروان:حسین حسین پور مدرک :دکتری
پست الکترونیک : drhoseinpoor@yahoo.com سامانه ارسال پیامک : 30007073019014
آمار سایت
قابل توجه زائرین محترم حج:
به اطلاع زائرین محترم حج تمتع می رساند: نوبت چرخشی این کاروان ، برای اعزام زائرین حج تمتع ، در سالهای زوج ( هجری شمسی) می باشد که با نظر سازمان محترم حج وزیارت تایید واعلام می گردد.
آرشیو

Archive for دسامبر, 2018

برنامه های سازمان حج و زیارت برای مدیریت هزینه های حج پیش رو

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در نخستین نشست رسانه ای خود پس از حضور در راس سازمان و بعد از مذاکرات حج تمتع ۹۸ به پرسش های اصحاب رسانه در خصوص موضوعاتی نظیر توافقنامه حج تمتع پیش رو، عمره مفرده فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان فیش حج وو … پاسخ داد.
**جزییات مذاکرات حج تمتع ۹۸
وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران که هفته گذشته انجام گرفت، گفت: این سفر که برای مذاکرات حج ۱۴۴۰ بود بنا به دعوت وزارت حج و عمره عربستان صورت گرفت؛ این مذاکرات فشرده در سه مرحله برگزار شد که در مرحله نخست پیشنهادات و محورهای هیئت جمهوری اسلامی ایران ارسال شد و و پیش نویس طرف مقابل نیز برای ما ارسال شد که مورد بررسی قرار گرفت.
رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در مرحله بعد که پیش از مذاکرات مستقیم با وزیر حج و عمره عربستان بود، مذاکرات کارشناسی مورد توجه قرار گرفت که در این دور نیز بحث های آسیب شناسی حج سال گذشته و پیشنهادات ما مورد اهتمام قرار گرفت؛ نهایتا در مرحله سوم و در دیدار با وزیر حج و عمره عربستان تفاهمامه حج ۹۸ به جمع بندی و امضا رسید.
**تاکید بر عزت، کرامت و امنیت حجاج ایرانی
به گفته رشیدیان، مذاکرات و تفاهمنامه امسال با سال گذشته تفاوت داشت چرا که تفاهم نامه حج ۹۸ در یک روز به امضا رسید و مهمترین منویات هیئت ایرانی مبنی بر عزت، کرامت و امنیت حجاج کشورمان مورد تاکید و تایید دو طرف قرار گرفت.
**اهتمام به آسیب شناسی حج گذشته در مذاکرات
وی افزود: نکته مهم دیگری که مورد توجه قرار گرفت بحث آسیب شناسی و بررسی های صورت گرفته بود که این مهم نیز مورد توجه دو طرف واقع شد.
**بررسی موضوع خانواده های شهدای مسجد الحرام
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه موضوع حقوق خانواده های شهدای مسجدالحرام و منا و همچنین شناسایی پیکرهای باقیمانده شهدای منا مورد توجه قرار گرفت گفت: طرف سعودی اعلام کرد غرامت شهدای مسجدالحرام به دفتر نمایندگی درسازمان ملل پرداخت شده است که به‌همین‌منظور وکالت نامه های بازماندگان نیز تهیه و ارسال شده و پیگیری موضوع قرار است از طریق دفتر نمایندگی درسازمان ملل انجام شود تا این موضوع نیز حل گردد.
رشیدیان ابراز امیدواری کرد با توجه به پرداخت دیه شهدای مسجدالحرام ، موضوع شهدای منا نیز دنبال شود و در آینده شاهد محقق شدن این موضوع باشیم.
**اعلام آمادگی برای ارایه مدارک به کمیته حقیقت یاب
وی گفت: هیئت ایرانی آمادگی دارد مدارکی را که در اختیار دارد در کمیته حقیقت یاب ارائه کند تا به نتیجه برسیم.
**آخرین وضعیت شهدای مفقود منا
رییس سازمان حج و زیارت افزود: بحث شهدای مفقود منا هم که محل دفن آنها مشخص نیست تعدادشان ۱۰ نفر بود؛ با پیگیری‌های انجام گرفته هم‌اینک پنج نفر به‌صورت قطعی محل دفن‌شان مشخص شده است و احتمالاً دو نفر دیگر هم به‌زودی محل دفن‌شان مشخص خواهد شد و سه نفر دیگر هم درحال پیگیری است.
**افزایش حجاج ایرانی در حج پیش رو
رشیدیان با بیان اینکه جمعیت حجاج ما نسبت به سال گذشته افزایش می یابد، گفت: امسال جمعیت حجاج ایرانی به ۸۴ هزار نفر افزایش یافت که با تعداد عوامل و خادمان این جمعیت بالغ بر ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد شد؛ البته ما به سبب جمعیت جمهوری اسلامی ایران و تاخیرهای صورت گرفته درخواستی مبنی بر افزایش ۱۰ هزار نفری حجاج را مطرح کرده ایم که این مهم از سوی طرف مقابل درحال بررسی است.
وی با اشاره به مذاکرات اخیر با طرف سعودی توضیح داد: مسایل مربوط به حمل و نقل، اسکان، تغذیه و تدارکات و … نیز با طرف سعودی مطرح شد که قول های مساعد از سوی طرف مقابل داده شد.
**دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان افتتاح می شود
رییس سازمان حج و زیارت در خصوص برخی دیگر از موارد مورد بحث و توافق با طرف سعودی تصریح کرد: راه اندازی دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در جده، صدور ویزا و همکاری با سه نفر اعزامی دفتر حافظ منافع، افتتاح و راه اندازی هر چه سریعتر دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان، همراهی کافی در زمانبندی مناسب برای حجاج ایرانی در مشاعر و به ویژه جمرات با توجه به ازدحام جمعیت و شرایط آب و هوایی و مسایل شرعی، همکاری لازم با هیئت کنسولی در ایام حج تمتع، ارایه خدمات درمانی مناسب از سوی وزارت صحه عربستان و … از جمله موضوعاتی بود که مورد توجه طرف مقابل یعنی وزارت حج و عمره عربستان قرار گرفت.
**راهکار سازمان حج و زیارت برای کاهش معطلی زایران در فرودگاههای عربستان
رشیدیان با بیان اینکه یکی از موضوعات در این مذاکرات بحث معطلی حجاج ایرانی به دلیل انگشت نگاری در فرودگاههای عربستان بود گفت: طبق توافق صورت گرفته ما اعلام آمادگی کردیم که کار انگشت نگاری را به سبب عدم معطلی حجاج ایرانی انجام دهیم که امیدواریم این مهم نیز در زمانبندی تاثیر مناسبی را ایجاد نماید؛ هر چه زمان معطلی حجاج کمتر شود برای سلامت و تلف شدن وقت موثر خواهد بود.
وی با اشاره به موفقیت آمیزبودن مذاکرات حج با طرف سعودی تاکید کرد: در این مذاکرات عزت، کرامت و امنیت حجاج ایرانی مورد تاکید و توجه دو طرف قرار گرفت.
** تازه ترین توضیحات در خصوص از سرگیری عمره
رشیدیان درباره این پرسش که آیا در این مذاکرات در خصوص از سرگیری عمره مفرده نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت یا خیر گفت: موضوع دعوت بحث تفاهمنامه حج تمتع ۱۴۴۰ بود وبحث عمره در دستور کار نبود؛ اما از سرگیری عمره مفرده تابع شرایط سیاسی بین دو کشور است و شرایط سیاسی فعلی تغییری با قبل نکرده و از این بابت مناسب برای عمره گذاران نیست.
وی افزود: انتظاری که برای عمره گذاران خود داریم همانند انتظارات حج است یعنی باید عزت، کرامت و امنیت مورد توجه قرار گیرد.
رییس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: مشکلاتی در سنوات قبل برای عمره گذاران ایجاد شد که حساسیت هایی را به دنبال داشت و در این رابطه برای از سرگیری عمره باید تضامین لازم ارسال شود و با توجه به شرایط فی مابین این راه اندازی مقدور نیست.
رشیدیان در عین حال تاکید کرد: در این دور مذاکرات بحثی راجع به عمره مفرده نشد اما امیدواریم در شرایط پیش رو با پیگیری موضوعات حج تمتع بتوانیم شرایط را برای عمره مفرده فراهم آوریم.
رشیدیان در ادامه ابراز داشت: آسیب‌شناسی حج سال گذشته در گفت‌وگو با طرف عربستانی هم انجام شد. همچنین مهم‌ترین محور این گفت‌وگو تأمین امنیت حجاج جمهوری اسلامی ایران و عزت و کرامت ایرانی بود که طرف عربستانی قول مساعد در این زمینه داد.
وی افزود: بحث حمل و نقل و مشکلات پیرامون اسکان و عدم معطل ماندن حجاج ایرانی در فرودگاه‌های عربستانی از دیگر موضوعات مطرح شده در این گفت‌وگو با وزارت حج عربستان بود.
رییس سازمان حج و زیارت در خصوص پرسشی مبنی بر اینکه میزان غرامت شهدای مسجد الحرام چقدر خواهد بود و تعیین تکلیف حقوق خانواده های شهدای منا به کجا انجامید گفت: میزان دقیق مبلغ را نمی دانیم اما چک آن به دفتر نمایندگی عربستان در سازمان ملل ارسال شده است.
رشیدیان افزود: موضوع شهدای منا را در این مذاکرات مورد تاکید قرار دادیم و حتی اعلام کردیم که اسنادی برای ارایه به کمیته حقیقت یاب در اختیار داریم؛ مسلما حل موضوع شهدای مسجد الحرام شروعی برای احقاق حق شهدای منا خواهد بود که امیدواریم حقوق شرعی خانواده ها داده شود.
وی درباره چگونگی ارسال تجهیزات خبرنگاران در موسم حج تمتع نیز اظهار کرد: این موضوع با طرف سعودی مطرح شد و طبق توافق که در سنوات قبل نیز صورت می گرفت، قرار بر این شدت تا اسامی و تجهیزات خبرنگاران اعزامی به طرف سعودی اعلام شود ئ مجوزات لازم صادر گردد.
**جزییات پیشنهادات سازمان حج و زیارت برای حج ۹۸
رییس سازمان حج و زیارت درباره برنامه‌های این سازمان برای کاهش مدت زمان حضور زائران در عربستان، گفت: در حج جاری زائران بین ۲۸ تا ۴۲ روز در عربستان حضور داشتند که دلیل این مدت طولانی برنامه‌های پروازی عربستان بوده است. ما در این دور مذاکرات این مسئله را مطرح و برنامه پیشنهادی خودمان را ارائه کرده و خواستار هماهنگی بیشتر برای کاهش تعداد روزهای اقامت شدیم.
وی درباره موضوع پروازهای حج که نیمی از آنها از سوی هواپیمایی سعودی انجام می گیرد، گفت: ما برای پروازهای داخلی در ایام حج به عربستان قیمتی را مشخص کردیم که امیدواریم با همکاری شرکتهای هواپیمایی قیمت را حفظ کنیم اما شرکت هواپیمایی سعودی با توجه به نرخ دلار قیمت های دیگری را مطرح می کند که اعلام کردیم با نرخ ایران بلیط فروشی انجام دهند که قرار بر این شد تا پیگیری ها صورت گیرد و قیمت منصفانه ای ایجاد شود.
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نرخ حمل و نقل در عربستان اعم از حمل و نقل در مشاعر و درون شهری یا بین شهری افزایش یافته است، گفت: این افزایش ۸۰ درصدی نرخ حمل و نقل مورد قبول ما نیست و اعتراض خود را اعلام کرده چرا که این نرخ نه تنها برای حجاج ایرانی بلکه برای سایر کشورها نیز موجب مشکل می شود.
**حج فرصت خوبی برای کاهش اختلاف ها بین مسلمانان است
رشیدیان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه که آیا موضوع حج می تواند باعث بهبود روابط سیاسی دو کشور شود، گفت: دیپلماسی عمومی ارتباطی است که بین مردم برقرار می‌شود و حج فرصت خوبی ست برای ارتباط بین مسلمانان و کاهش اختلاف‌ها بدون اینکه وارد حوزه ارزش‌گذاری در مسائل سیاسی شویم.
رییس سازمان حج و زیارت در رابطه با اینکه نرخ حج ۹۸ چه زمانی تعیین می شود، گفت: اگر افزایش قیمت در بخش حمل و نقل، برخی حوزه‌های اقامتی و خدماتی در حج را در نظر نگیریم، هزینه‌های حج بین ۳۱۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار خواهد بود.
رشیدیان ادامه داد: سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای تأمین ارز حج آینده به صورت گسترده مکاتباتی با معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی و … داشته ایم و به دنبال نرخ مناسب تأمین ارز حج هستیم؛ البته برای کاهش هزینه های حج پیش رو نیز سیاست‌های انقباضی را نیز دنبال می‌کنیم.
وی افزود: ثابت نگه داشتن نرخ هواپیمایی و درخواست مطرح شده برای این منظور از وزیر راه و شهرسازی، ارایه خدمات مناسب و با کیفیت با محوریت کاهش هزینه ها در عربستان و … از جمله راهکارهای مدنظر خواهد بود.
رییس سازمان حج و زیارت درباره تأمین ارز مورد نیاز و انتقال آن به عربستان گفت: در این زمینه با وزیر حج عربستان صحبت کردیم که علیرغم مشکلات سال‌های قبل، امسال قول دادند که شرایطی را فراهم کنند که سریع‌تر پول به حساب حج عربستان واریز شود، همچنین با مذاکراتی که رئیس‌جمهور در سفر اخیر خود به ترکیه انجام داد، بتوانیم پول را حواله کنیم.
**تیرماه تاریخ اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع ۹۸
رشیدیان درباره زمان اعزام حجاج ایرانی برای حج ۹۸ اظهار کرد:اعزام‌ها برای حج ۱۴۴۰ هجری قمری از نیمه دوم تیرماه سال آتی انجام خواهد شد که البته باید برای اعلام فراخوان نرخ گذاری و همچنین تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض حج تمتع برای بروز رسانی اطلاعات انجام گیرد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷۰ هزار نفر اطلاعاتشان در سامانه حجاج ثبت و اصلاح شده است و این فراخوان همچنان ادامه دارد؛ دارندگان فیش‌های حج تمتع اطلاعات خود را در سامانه رزرو این سازمان به آدرس reserve.haj.ir تکمیل کنند.
رییس سازمان حج و زیارت در پایان اظهار کرد: تمام ماموریت و فعالیت این سازمان این است که حجی توام با امنیت، آرامش، عزت و ایجاد زمینه معرفت افزایی و معنویت حجاج را فراهم آورد ؛ ضمن اینکه با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و مسئولان مبنی بر اهتمام به تهیه کالای ایرانی به حجاج حج پیش رو توصیه می کنیم که سوغات خود را در زمان مقتضی در داخل کشور تهیه کنند.

تفاهم نامه حج تمتع ۹۸ به امضا رسید

تفاهم نامه حج تمتع ۹۸ میان هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به امضا رسید؛ سرپرستی هیئت مذاکره کننده کشورمان بر عهده علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ هیئت مذاکره کننده حج تمتع ۹۸ به سرپرستی علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت و بنابر دعوت بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی به منظور مذاکرات حج تمتع روز یکشنبه ۲۵ آذر ماه عازم عربستان سعودی شد.
مذاکرات میان دو طرف در خصوص حج تمتع ۹۸ در دو سطح آغاز شد که در جلسه نخست کارشناسان در مورد موضوعات اجرایی حج به بحث و تبادل نظر پرداختند و پیشنهادات لازم نیز ارایه شد که نتیجه آن برای مذاکرات میان رییس سازمان حج و زیارت و وزیرحج و عمره عربستان سعودی آماده گردید.
در جلسه نهایی میان رشیدیان و بنتن نیز دو طرف به جمع بندی مذاکرات کارشناسی و موارد مورد نظر طرفین پرداختند .
در جلسه میان رشیدیان و بنتن، رییس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز فهرستی از مشکلات حج سال ۹۷ را ارایه و پیشنهاداتی را برای حج پیش رو مطرح کرد.
وزیر حج و عمره عربستان سعودی هم نظرات خود را نسبت به موضوعات مطرح، و قول مساعد به منظور رفع مشکلات گذشته و برنامه ریزی برای بهبود آنها در حج سال ۹۸ را مورد توجه قرار داد که منجر به امضای تفاهم نامه حج آتی شد.
از جمله بندهای مورد توافق طرفین که به موجب قول مساعد وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت گرفته است شامل؛ راه اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان و تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمیته های اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر و پیگیری رفع مشکلات در حوزه های مختلف عملیات اجرایی بوده است.
به موجب این تفاهم نامه که میان طرفین یعنی سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به امضا رسید تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع پیش رو ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شد؛ انشاالله حجاج ایرانی نیز در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت حج خود را برگزار می کنند.
دست اندرکاران برگزاری حج در کشورمان امیدوارند که با توجه به فرصت باقیمانده بتوانند با برنامه ریزی ها و پیگیری امور مربوطه و همچنین با همدلی همه دست اندکاران، خدمتی شایسته به ضیوف الرحمن ارایه دهند.
لازم به ذکر است، همه ساله وزارت حج و عمره عربستان سعودی از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج ۱۴۴۰ سفری را به عربستان داشته باشد.

رئیس سازمان حج و زیارت به عربستان سفر کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، علیرضا رشیدیان پیش از عزیمت به عربستان در مصاحبه با صدا و سیما گفت: به دنبال دعوت وزیر حج عربستان سعودی از همه ستادها و سازمان‌های حج و زیارت کشورهای اسلامی برای برگزاری حج، از جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت شده است تا برای مذاکرات حج آینده سفری به عربستان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اساسی ترین موضوع در مذاکرات بحث امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی است و همیشه جزو مطالبات سازمان حج و زیارت از طرف سعودی بوده است، افزود: امیدواریم امسال هم با تفاهم و همکاری که با وزارت حج عربستان سعودی در رابطه با حج ۱۴۴۰ ه.ق داریم بتوانیم با رفع مشکلات سنوات قبل، حجی توأم با عزت، کرامت و امنیت برای حجاج ایرانی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سعودی ها باید همکاری های لازم را داشته باشند تا ما در سطوح سیاسی بتوانیم بحث حمایت از اتباع ایرانی را در زمان حضورشان در خاک عربستان داشته باشیم.

رشیدیان گفت: هماهنگی ها در حوزه تأمین مسکن، حمل و نقل و اسکان زائران جزو مسائل جدی است و به دلیل اینکه ما در طول سال در عربستان حضور نداریم، این هماهنگی ها باید در زمان فشرده تری به نسبت دیگر کشورها انجام شود که امیدواریم در این سفر بتوانیم مقدمات اعزام هیأت های مسکن، حمل و نقل و تغذیه مان را به عربستان شروع کنیم.

وی در خصوص از سرگیری عمره مفرده نیز گفت: از سرگیری عمره بیشتر به طرف سعودی بستگی دارد، به دلیل اینکه در سال های گذشته مشکلاتی برای معتمرین ایرانی به وجود آمده بود، طرف سعودی می بایست به مسأله تأمین امنیت و تعهدات لازم نسبت به بحث آرامش، عزت و کرامت زائران ایرانی تعهد کامل بدهد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: از طرف دیگر از سرگیری عمره مفرده لازمه اش این است که طرف عربستانی تمهیدات و همکاری های لازم را داشته باشد تا ما در سطوح سیاسی بتوانیم بحث حمایت از اتباع ایرانی را در زمان حضورشان در خاک عربستان داشته باشیم.
رشیدیان در خصوص قیمت تمام شده حج برای زائران گفت: بحث تغییرات قیمت ارز و برابری پول ملی با ارز یکی از مسائل و دغدغه های جدی همه مسئولان سازمان حج بوده و هست و پیگیر بوده ایم تا بتوانیم از طریق راهکارهای مختلف برای کاهش هزینه ها و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده حج برای سال آینده را دنبال کنیم.
وی با تأکید بر اینکه میان قیمت تمام شده سال گذشته و امسال به دلیل افزایش قیمت ارز اختلاف قیمت وجود دارد، افزود: هنوز به قیمت دقیق حج ۹۸ برای هر زائر نرسیده ایم چرا که قیمت تمام شده تابع چند موضوع است؛ اینکه ما در قراردادهایمان در موضوع مسکن، حمل و نقل و تغذیه، خدمات بهداشت و درمان و غیره با شرکت های طرف سعودی بتوانیم به قراردادی برسیم؛ گام اول است و بعد از آن، موضوع تأمین ارز و قیمت ارز برای حج را دنبال خواهیم کرد.
رشیدیان گفت: ارزی که اکنون به طور متداول برای امور جاری مورد استفاده قرار می گیرد ارز نیمایی یا بازار دوم به قیمت ۸۸۰۰ تومان است که ما هنوز برای این موضوع در حال مذاکره هستیم و امیدواریم بتوانیم راهکارهایی برای کاهش قیمت حج زائران سال آینده پیدا کنیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان حج نظیر آنچه برای زائران اربعین امسال یارانه اختصاص داد، تمهیداتی برای زائران حج نیز اندیشیده است؟ گفت: سازمان حج خودش دارای بودجه مستقلی نیست، ما از سپرده های مردم استفاده می کنیم و نمی توان این سپرده ها را در جای دیگری هزینه کرد اما اینکه از دولت و دستگاه های مربوطه پیگیری کنیم تا راهکارهایی برای کاهش هزینه های حجاج پیدا کنیم حتماً در دستور کار سازمان حج و زیارت است.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: بررسی هایی مثل تبدیل نرخ ارز نیمایی با نرخ های کمتر یا گرفتن تسهیلات لازم برای حجاج یا موضوعات دیگری از این قبیل در دست مطالعه است که امیدواریم با همکاری بانک مرکزی راه مناسبی برای حجاج فراهم کنیم و از طرف دیگر با امکاناتی که فراهم می شود وسیله ای برای سهولت تأمین ریال مربوط به سفر حجاجمان فراهم کنیم.

تاکید رییس سازمان حج و زیارت بر برنامه ریزی و ارتقا خدمات

 رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: امیدواریم با کمک همدیگر مسایل و مشکلات را پشت سر بگذاریم و توفیق لازم را در راستای ارتقا برنامه ها و خدمات داشته باشیم.

-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت – علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید این سازمان اظهار کرد: از حضور همه عزیزان اعم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان، کارگزاران و همه حضار قدردانی می کنیم.
وی از تمامی مدیران سابق این سازمان و تمامی کارگزاران و تلاش گران در این عرصه قدردانی کرد و گفت: از تمامی افرادی که منشا خدمات شایسته بوده اند تشکر می کنیم.
رییس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: برای ادامه مسیرآغاز شده درحج و کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت به همراه ارتقا آسایش برای زایران به همکاری دستگاههای مختلف و مرتبط ، روحانیت و اتحاد و همدلی دست اندرکاران این حوزه نیاز دارم و امیدوارم این مسیر نورانی که با کمک کارگزاران طی شده، ادامه پیدا کند.
وی با تقدیر از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، افزود: همانطور که اشاره شد به طور طبیعی دراین مسیرمشکلاتی وجود دارد ولی آن چنان نیست که از ادامه کار و ارتقاء کیفیت ناامید شویم.
رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: امیدواریم با کمک همدیگر مسایل و مشکلات را پشت سر بگذاریم و توفیق لازم را در راستای ارتقا برنامه ها و خدمات داشته باشیم.
به گفته رشیدیان، موضوع حج و زیارت در میان مردم از اهمیت برخوردار است که باید با برنامه ریزی های لازم کیفیت خدمات افزایش پیدا کند.
این گزارش حاکیست درمراسم تکریم و معارفه رؤسای قبلی و جدید سازمان حج و زیارت که بعدازظهر امروز (شنبه ١٧ آذرماه) در سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شد، آقای ابوالفضل نوفرستی هم به نمایندگی از مدیران ستادی و استانی حج و زیارت دوران مدیریت آقای محمدی و ابهام دربرگزاری حج پس از یک دوره توقف را یادآور شد و ارتقاء سازمان حج و زیارت را در زمان ریاست علیرضا رشیدیان آرزو کرد.

رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی علیرضا رشیدیان را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت منصوب کرد.

متن حکم سیدعباس صالحی خطاب به علیرضا رشیدیان به شرح زیر است:

«نظر به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از درگاه خداوند متعال و هماهنگی با نماینده محترم ولی‌فقیه در حج و زیارت ضمن بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و باتجربه در جهت تقویت و گسترش برنامه‌های مرتبط با حج و زیارت و ارائه خدمات به زائران بیت‌الله الحرام و عتبات عالیات موفق و موید باشید.»

علیرضا رشیدیان، استاندار پیشین استان خراسان رضوی در دولت یازدهم و دولت دوازدهم است. وی تحصیلکردهٔ دکترای حقوق کیفری و جرم‌شناسی است.

رشیدیان همچنین مسئول نظارت و بازرسی حوزه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بوده است.

مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان حج و زیارت روز شنبه(١٧آذرماه) برگزار خواهد شد.

همچنین سید عباس صالحی با قدردانی از خدمات حمید محمدی رئیس پیشین سازمان حج و زیارت، طی حکمی او را به سمت مشاور وزیر منصوب کرد.

متن حکم حمید محمدی به شرح زیر است:

«نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال در ارائه طرح‌ها و نقطه نظرات سازنده، به‌هنگام و راه‌گشا و پیگیری امور محوله موفق و موید باشید.»

پیشخوان روزنامه ها
تقویم
دسامبر 2018
ش ی د س چ پ ج
« نوامبر   فوریه »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30